Karaoke dvd soitin Madboy MFP-2000 Pro
Karaoke dvd soitin Madboy MFP-2000 Pro Karaoke dvd soitin Madboy MFP-2000 Pro Karaoke dvd soitin Madboy MFP-2000 Pro Karaoke dvd soitin Madboy MFP-2000 Pro

Karaoke dvd soitin Madboy MFP-2000 Pro

245,00 €
Sisältää alv. 24 %
MADBOY MFP-2000 PRO KARAOKE DVD SOITIN


 

 PRO todellakin tarkoittaa ammattimaista kun sen sanoo MadBoy! 


Et ole käyttänyt ammattitason soitinta ennen kuin käytössäsi on ollut MadBoy MFP-2000 PRO-soitin.
Ei riitä että soitinta vain kutsutaan sanalla PRO. Siinä on oltava enemmän. Innovatiivinen muotoilu, laadukkaat komponentit, ohjauspainikkeiden- ja ominaisuuksien oikeanlainen sijoittelu ovat ominaisuuksia, jotka antavat soittimelle PRO statuksen.

MadBoy MFP-2000 on suunniteltu ammattilaisille ja se on rakennettu kestämään. Soittimen metallirakenne yhdessä mikrokytkinnäppäinten kanssa takaavat luotettavuuden vaativissa keikkaolosuhteissa. Soitin voidaan kytkeä mikseriin käyttäen esim. XLR- tai HDMI liittimiä, jolloin äänenlaatu ei kärsi heikon signaalin vuoksi. Etupaneelin ominaisuudet, kuten navigaatio ja transponointi, sekä Menu- OSD- ja Audio näppäimet ovat kaikki toimintoja, joita ammattilaiset arvostavat.


Suunnittelulähtökohtansa ansiosta MadBoy MFP-2000 soveltuu erinomaisesti myös kotikäyttäjille, jotka arvostavat korkeaa laatua ja ammattimaista otetta. MFP-2000 on maailman ensimmäinen Reverb-kaiulla varustettu karaokesoitin. MadBoy HQR ääniratkaisun vuoksi koet mikrofonisoundin, jota muut eivät pysty tarjoamaan. Reverb-, basso- & diskantti säätimillä säädät äänesi soimaan, kuin käytössäsi olisi kallis mikseri.
Musiikkia on myös helppo kontrolloida. Äänenvoimakkuuspainikkeet sijaitsevat etupaneelissa, joten musiikin ja mikrofonien balanssin säätäminen käy kätevästi. Soittimessa on myös sisäänrakennettu EQ, joka toimii myös DVD-levyjen kanssa. Voit säätää jokaista taajuusaluetta erikseen tai valita soundin valmiista ääniasetuksista.

MadBoy MFP-2000 on varustettu SD-kortti lukijalla ja USB 2.0 portilla, joka takaa todella nopean datasiirron. 
Tämän vuoksi ulkoisen kovalevyn liittäminen ja käyttäminen on helppoaVoit siis katsella valokuviasi tai filmejäsi, soittaa mielimusiikkiasi tai karaokebiisejäsi SD-kortilta, USB-muistilta tai ulkoiselta kovalevyltä.

MFP-2000 tukee virtalähteellisiä tai -lähteettömiä kovalevyjä aina 1TB asti.

 

Soitin on varustettu kopiointi ominaisuudella. Vain sormen painallus ja voit kopioida CD-levysi Mp3:ksi ja CD+G levysi Mp3+G:ksi. Näin voit luoda levyistäsi kirjaston, joka kulkee kätevästi mukava muistikortilla tai -tikulla. Ei siis enää kiusallisia levynvaihtoja...

Monipuolisuutensa vuoksi MadBoy 
MFP-2000 on myös loistava valinta osaksi kotiteatterilaitteistoa. Soitin voidaan kytkeä käyttäen HDMI-kaapelia tai muita perinteisiä tapoja, kuten 5.1- tai Scart liittimiä.

 

MadBoy MFP-2000 on luokassaan lyömätön!

 

 

NÖRTEILLE:

  • Vankka metallirakenne kestää myös keikkakäytön
  • Maailman ensimmäinen karaokesoitin Reverb-kaiulla
  • 2 mikrofoniliitäntää omilla äänenvoimakkuudensäädöillä
  • Mikkisoundi luodaan MadBoy HQR ääniratkaisun avulla. HQR tarjoaa lyömättömät Reverb-, Basso- ja Treble säädöt.
  • Musiikin voimakkuuden säätö-, Menu-, OSD- ja Audio näppäimet löytyvät etupaneelista
  • SD kortti lukija lukee MMC-, MS- ja SD & SDHC kortit
  • USB 2.0 tukee jopa 1TB kovalevyjä (Toimii myös virtalähteellisten kovalevyjen kanssa)
  • Digitaalinen sävelkorkeuden säätö, Navigaatio, suorat biisivalintanäppäimet ja muut päätoiminnot on sijoitettu etupaneliin jotta voit käyttää laitetta ilman kaukosäädintä
  • COPY toiminnolla voit kopioita CD-levyt Mp3 muotoon ja CD+G-levyt Mp3+G muotoon
  • Sisäänrakennettu EQ musiikin säätämiseen. Toimii myös DVD levyillä
  • Tuetut levyformaatit: CD, CD+G, VCD, DVD, CD-R, CD-RW, DVD±R / RW, Dual Layer DVD±R / RW
  • Tuetut ääniformaatit: CD, CD+G, MP3, HDCD, DVD-Video, VCD, WMA, PCM, Dolby, DTS
  • Tuetut videoformaatit: DVD, MP3+G, CD+G, MPEG4 (DivX / Xvid / *.mp4), JPEG (*.jpg), VCD (*.dat, *.mpg)
  • Reaaliaikainen virheenkorjaus auttaa toistamaan likaisia ja naarmuuntuineita levyjä
  • Tärinävaimennettu runko
  • Aluekoodivapaa
  • Toistaa NTSC ja PAL levyjä. Automaattinen NTSC ja PAL valitsin
  • Progressive scan ulostulo
  • Älykäs käyttövalikko joka voidaan päivittää uusilla tulevaisuuden ominaisuuksilla
  • Samanaikainen kahden näytön ulostulo: component video & HDMI tai RCA & S-video
  • Sisäänrakennettu 5.1-kanavainen Dolby Digital, AC-3 DTS ja HDCD dekooderi
  • Kuvasuhteet: 4:3 Pan ja Scan, 4:3 Letterbox, 16:9 Widescreen
  • Random play tila / ohjelmointitila / A-B toistotila
  • Single play tila
  • Slow Motion / Picture Zoom / Frame Advance / Multi-angle Viewing / Bookmark
  • Playback Control (PBC)
  • Parental Password Control
  • Alumiininen etupaneli
  • AC 115V (60 Hz) / AC 230V (50 Hz) ja NTSC-PAL yhteensopiva
  • CE / FCC / Rohs / Sertifioitu
  • Mitat: 27cm (s) x 43cm (l) x 8cm (k)
  • Paino: 3Kg

 

Äänen ulostulot:

  • 5.1 kanavainen surround äänen ulostulo (RCA)
  • 1 x Stereo (Music) ulostulo (RCA)
  • 2 x mixed Karaoke ulostulo (RCA)
  • 2 x XLR (L/R) Karaoke ulostulo
  • 1 x Koaksiaali ulostulo
  • 1 x Optinen ulostulo
  • 1 x HDMI ulostulo

 

Kuvan ulostulot:

  • 1 x RCA Video ulostulo
  • 1 x S-Video ulostulo
  • 1 x Component Video ulostulo (Y/PB/BR) (Interlace tai Progressive Scan)
  • 1 x HDMI ulostulo
  • 1 x SCART ulostulo

 

PAKKAUS SISÄLTÄÄ:

  • 1 x MadBoy MFP-2000
  • 1 x Kaukosäädin
  • 1 x Virtajohto
  • 2 x Paristo
  • 1 x RCA-johto
  • 1 x SCART-RCA adapteri
  • 1 x Käyttöohje


CODE: MFP-2000
EAN(BAR): 6431081000261

DOWNLOADS:

pdf_icon_10x10 English manual

pdf_icon_10x10 Suomenkielinen käyttöohje

pdf_icon_10x10 ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?